Potraviny bohaté na bielkoviny. Toto sú najlepšie zdroje v strave

Hľadáte potraviny, ktoré majú najviac bielkovín v strave?

Keďže sme nedávno otvorili tréningové programy na premenu postavy, ľudia sa nás pýtajú na najlepšie zdroje bielkovín. Preto som sa rozhodol pripraviť, aj vám, zoznam TOP zdrojov. Niektoré potraviny sú naozaj zaujímavé a možno ich ani nebudete poznať 🙂

Zoznam najlepších zdrojov bielkovín v strave

1. Sušený vaječný bielok
2. Srvátkový proteínový prášok (článok nájdete na mojom blogu TU <<<–––)
3. Sušená spirulína 
4. Surmovka (morský slimák) – toto som dokonca ani nepoznal 😀
5. Parmezán 
6. Teľacie stehno (varené)
7. Jahňacie pliecko (pečené)
8. Hovädzí steak
9. Sépia varená
10. Kuracie prsia (varené) 
11. Konopné semiačka
12. Tvrdý kozí syr 
13. Tuniak (varený) 
14. Chobotnica
15. Morčacie mäso (pečené)

Je nutné suplementovať bielkoviny v strave?

To záleží … od vašich cieľov, času, stravy, ktorú jete atď. Štandardne sa dá celková denná dávka proteínov pokryť aj zo samotnej stravy. Nemusíte nutne kupovať prášky. Je to len na vás, či si chcete uľahčiť príjem dostatku bielkovín počas dňa. Vidíte, že zdrojov proteínov je naozaj dosť aj bez suplementácie. 

Ak však nemáte čas alebo jednoducho sa vám nechce pripravovať niečo zo zoznamu vyššie je možné a vhodné suplementovať vo forme prášku. Dôležité je mať dostatok pohybu. V prípade, že necvičíte a netrénujete, tak nie je nutné kupovať prášok. Ak je však vašim cieľom premena postavy, tak určite svoje miesto má. 

Viac zdrojov bielkovín v potravinách, ktorými môžete obohatiť svoju stravu nájdete v medzinárodnej databáze TU.

Michal Pataky
Volám sa Michal a mojou vášňou je vzdelávanie ľudí v oblasti tréningu, zdravej stravy a životného štýlu. Som autorom UltraTréning systému 4.0, knihy Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch a jediný certifikovaný Amazing 12 coach na Slovensku. Okrem toho som majiteľom telocvične v Bratislave. Mojim cieľom je pomôcť 1 000 000 slovákov žiť skutočne zdravým životným štýlom.
Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najhlasovanejšie
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre