KTO JE Mgr. MICHAL PATAKY, FMSC, PN1?

Rozpoviem ti môj krátky príbeh, ktorý ťa verím že inšpiruje alebo sa len dozvieš viac o človeku, ktorého stránku práve čítaš.

Moje meno je Michal Pataky a som tvorca Ultra tréning systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.

Okrem toho som podnikateľom, blogerom, trénerom a propagátorom zdravého životného štýlu. Som spolumajiteľ menšieho bratislavského fitness centra s názvom FORCE8, ktorý sme založili spolu s Monikou Ludasovou.

Svoje umelecké plátno som začal malovať pár mesiacov po revolúcii v Bratislave, kedy sa narodil malý Miško (neznášam toto prirovnanie 🙂 ) Počas detstva som si vybudoval veľmi pozitívny vzťah k športu a pohybu. Dlhé roky som hrával futbal, trochu hokejbal, bicykloval, korčuloval a bavili ma všetky možné pohybové aktivity. Nikdy som síce nebol nejaký extrémne talentovaný športovec. Bol som skôr priemerný hráč, častokrát pomalý a neobratný s pár kilami navyše. Najmä po rozvode rodičov som sa celkom pekne zaguľatil a zaobalil do tuku a dokonca som na istý čas aj prestal športovať a radšej som sa hral na playstation.

Keďže som nikdy neoplýval bohvieakými pohybovými danosťami, odmalička som bol terčom posmechov, vtípkov alebo urážok. Často krát som bol v mužstve tzv. kľúčový hráč ... to je ten čo nosí kľúče od šatne. Zvyčajne bolo mojou najdôležitejšou úlohou "zohrievať lavičku" a robiť vodonoša. Takto ma život fackal niekoľko rokov. Avšak ani to ma nikdy nedoradilo od športu a pohybu. 

S odstupom času sa na svoju športovú "kariéru" pozerám s nadhľadom. Retrospektívne som si identifikoval kľúčové body a chyby, ktoré má stáli lepšie výkony a viac času stráveného na ihrisku ako mimo neho. Kľúčovým prvkom bola zlá výživa a nevhodné tréningové metódy. 

Preto som sa počas strednej školy začal oveľa viac zaujímať o informácie z týchto oblastí. Najprv som začal chodiť do klasickej posilky s cieľom nabrať svaly ... asi ako každý mladý chalan. Neskôr som k tomu pridal základné vedomosti o výžive a už to išlo. Zrazu sa moje výkony začali zlepšovať, prestal som prehrávať každý jeden súboj o loptu a občas som strelil aj nejaký gól. 

michal pataky - kopacky
michal pataky - zapas

Tu som pochopil, čo by ma bavilo robiť. Chcel som sa viac vzdelávať v oblasti tréningu, posilňovania, chudnutia a zvyšovania výkonnosti. Prihlásil som sa na FTVŠ. Tu som skoro dostal ďalšiu facku ... skončil som na príjmačkach tesne pod čiarou. Našťastie ma zobrali na odvolanie, aj keď medzi poslednými. 

Iróniou osudu je to, že som nakoniec končil vysokú školu s prospechovými štipendiami. Absolvovaním FTVŠ som získal najvyššiu trénerskú kvalifikáciu. 

Ďalšou iróniou osudu je to, že ľudia, ktorí sa mi voľakedy smiali a robili si zo mňa srandu za slabé výkony sú dnes tuční, leniví alebo potrebujú zvýšiť výkon a chodia za mnou, aby som im pomohol. Ja sám som pred pár rokmi absolvoval celý maratón - 42km, niekoľko krát odbehol štafetový beh Od Tatier k Dunaju, absolvoval viacero crossfitových súťaží alebo cyklomaratónov. Odkedy som sa začal venovať cvičeniu, trénovaniu a strave, tak som nikdy netrpel nadváhou, držím si stabilné percento tuku a pomerne dobrú kondíciu. Chodím pravidelne otužovať do ľadovej vody a pomáham ľuďom zvýšiť ich fyzický a mentálny výkon.

Poslednou iróniou osudu je, že z chlapca, ktorý býval na smiech je dnes víťaz celoslovenskej súťaže FITLEADER 2017 v kategórii najlepšie video z hlasov poroty.

Vždy som bol skôr dríč a hardworker. Všetko som si odmakal a musel vybojovať. Tieto vlastnosti mi ostali až doteraz. Stále som pracovitý, cieľavedomý a disciplinovaný. To sú asi najdôležitejšie vlastnosti, ktoré ma v živote šport naučil. Vždy si musím všetko odmakať a vydrieť. Možno aj preto teraz podnikám, nehodlám sa zamestnať a preberám zodpovednosť za svoj život 🙂

Osobná transformácia ... nový Michal Pataky

Myslím si, že to bol ďalší dielik v mojej skladačke, ktorý ma dostala tam kde som teraz a tam kam smerujem. Dávalo mi zmysel kombinovať predaj a vedomosti o tréningu spolu s trénerskou praxou. Preto som sa v roku 2013 rozhodol založiť si vlastný obchod. Presne taký, aký na Slovensku chýbal. Založil som PROTRENING.SK. Neskôr aj spomínaný FORCE8 GYM

Rok 2013 bol zrejme zlomový v mojom živote, keďže som sa začal venovať osobnému rozvoju a vzdelávaniu sa nie len po profesíjnej stránke ako tréner, ale aj po ľudskej. Táto moja osobná transformácia sa premietla do spomínaného podnikania a do obrovskej zmeny, ktorá u mňa nastala. Do zmeny, kedy som zistil, že každý sme za seba zodpovedný. Nie štát, nie rodina, nie kamoši alebo systém. Len my sami môžeme za to, či sa nám darí alebo nedarí, či sme tuční alebo chudí, leniví, či na vrchole úspechu. Preto som aj ja prebral zodpovednosť za seba a verím v to, že keď budem sám pozitívnym príkladom, tak dokážem ovplyvniť spomínaných 1 000 000 milión ľudí na Slovensku a pomôcť im zlepšiť životný štýl, či stravovanie.

 

Michal Pataky a jeho certifikáty a vzdelanie

V konečnom dôsledku sa mi s spolu s mojimi kolegami podarili skvelé veci, ako napríklad:

 • Ako prví sme priniesli celú radu Blackroll produktov na Slovensko
 • Ako prvý som absolvoval inštruktorský kurz Amazing 12
 • Zorganizovali sme prvý online FITSUMMIT
 • Vytvorili projekt Gymleaders pre trénerov
 • a mnoho ďaších vecí ... 
 • Fakulta Telesnej Výchovy a Športu UK - 2009 - 2014 (titul Mgr.)
 • Funkční aktivace nohy (Faceczech academy) - 2013
 • SM systém šport - 2013
 • Blackroll instructor - 2015
 • FMS 1, 2 - 2016 - 2017 (Functional Movement System, FMSC)
 • Amazing 12 - 2018
 • Konferencia Výživa a prevencia 2019
 • Precision Nutrition - 2020 - 2021 (PN1)
 • DNS sportovní kurz I
 • Konferencia - 5. Športová konferencia
Michal Pataky - amazing 12 coach certifikát

Povedali o Michalovi Patakym ...

Ďakujem za email, veľmi si to cenním čo robíš pre ludí. Ja som niekedy chcel byť taký ako ty, lenže potom som začal pracovať a celkovo som zlenivel z práce. Prajem ti veľa úspechu, štastia a hlavne ťa chcem podporiť v tejto aktivite - len tak dalej, meníš ľudom životy.
Kazimír
Potom som začal chodiť k Michalovi, a vidím sám na sebe, že mi to pomáha. Keď som začal chodiť s Mišom cvičiť, tak som rozmýšľal, že prestanem behať. Miesto toho, aby som prestal, som sa zlepšil o 6 min na desine.
Michal ŠirokýŠéf marketingu Rigips, bežec

  Mohol si ma vidieť v:

Reportáž TV Markíza o behu

Pozrieť