Ako mať VIAC ENERGIE počas dňa prírodnou cestou?

Počas nakrúcania jednej relácie pre TV JOJ, som dostal od jedného chalana z ich teamu zaujímavú otázku … Pýtal sa ma, čo má robiť alebo čo si dať prírodné ak chce mať viac energie počas náročných dní. Poďme sa na to pozrieť, čo som mu poradil.

Štandardne ľudia používajú buď „energetické nápoje“, ktoré sú na báze kofeínu a pomerne vysokého množstva cukrov. Samozrejme táto kombinácia spôsobí prudký vzostup pomyselnej energie (falošné krídla), ale zároveň môže spôsobiť rýchly prepad a človek sa cíti ešte horšie. 

Ďalšia možnosť je klasická káva, ktorú by sme však nemali zneužívať tak ako je v našej spoločnosti zvykom. Kofeín z kávy spôsobuje takisto pomerne rýchly nástup, ale aj rýchly pád energie.

ako mat viac energie

Energiu počas dňa treba riešiť komplexne a nie byť odkázaný na barličky ako energeťáky a káva.

Pamätajte, že káva a energetické nápoje sú dobrý sluha, ale zlý pán a treba ich využívať opatrne. Mnoho ľudí je v dnešnej dobe rezistentných na kofeín a káva im nepomáha. Taktiež nekvalitná káva môžeš spôsobovať viac problémov ako úžitku. Čo teda robiť pre viac energie?

1. Ako prvé sa treba zamerať na spánok. 

Ak budeme spať 6 alebo aj menej hodiny, len ťažko dosiahneme dostatok energie. Kvalita a kvantita spánku je alfa omega toho ako sa na druhý deň cítime. Ale nie je to len o jednom dni, je to súčet spánkov za posledný týždeň-dva alebo aj mesiac (chronická spánková deprivácia). V noci sa snaž mať tmu a ísť spať pred 23:00. Taktiež dôležité je, ako dýchaš počas noci, či ústami alebo nosom.

2. Vystavovanie sa slnku počas dňa ako kľúč k energii počas dňa

Ďalšia zabudnutá aktivita je vystavovanie sa slnku. Pri rozhovore s daným človekom som sa ho pýtal na jeho pracovný režim. Zistil som, že veľa času trávi v štúdiach pod umelým osvetlením. To je veľká chyba dnešnej doby. Slnko nás prirodzene „nabíja“ energiou. Taktiež optimalizuje náš prirodzený biorytmus a dáva telu signál, že je deň a má produkovať viac energie. 

3. Grounding a uzemňovanie pre vyššiu produkciu energie

Na produkciu energie potrebujeme dodať do tela dostatok elektrónov. Tie vieme získať tzv. uzemňovaním, ktoré je veľmi jednoduché. Postav sa bosý na trávu alebo choď do jazera. Ale najjednoduchšie je sa prejsť na boso po rannej rose. Zem je nabitá elektrónmi a ty ich vieš čerpať do svojho tela. 

4. Suplementy pre podporu energie počas dňa až na záver

Po niekoľko minútovom rozhovore sme sa konečne dostali k odpovedi na otázku, ktorú som dostal 🙂

Aké suplementy alebo prírodné látky použiť?

Odporučil som dve veci. Ako alternatívu ku káve si vieš dať tzv. yerbu maté (niečo ako zelený čaj), ktorej nástup kofeínu je pomalší a stabilnejší ako káva. Je to prírodný nápoj, ktorý vieš popíjať až do poobedia. Ďalej sa dá použíť zelený čaj, ale ten obsahuje teanín, ktorý brzdí a tlmí nástup kofeínu. Navyše ho obsahuje menej ako káva, čiže veľký efekt nie je až tak cítiť.

Ďalej môžeš skúsiť Guaranu alebo L-karnitín (nemám na sebe vytestované, ani prehľad vedy).

PAMÄTAJ: Energia je výsledkom celkových faktorov životného štýlu, vrátane pohybu a stravy.

10 rýchlych a efektívnych odporúčaní
pre úspešných ľudí v kariére či biznise, ktorí sa chcú IHNEĎ lepšie cítiť a ešte lepšie vyzerať

( ... za ktoré mi klienti platia tisíce v mojich prémiových tréningových programoch)

Pripravili sme pre teba praktické PDF  so zoznamom najdôležitejších rád a tipov, ktoré som rokmi overil prácou s desiatkami až stovkami klientov, z ktorých väčšina schudla 3 - 10 kg za tri mesiace.

Tieto rady môžeš ihneď aplikovať do svojho života čo ti pomôže vyzerať a cítiť sa lepšie, schudnúť, mať viac energie a lepšiu kondíciu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.