zijes zdravo

Ak robíš toto a myslíš si, že žiješ zdravo, si na omyle!

Informačný chaos.

To je dnešná doba. Častokrát si ľudia myslia, že žijú zdravo, že sa super stravujú a že to čo robia im pomôže schudnúť a dosiahnuť lepšiu postavu. Avšak si neuvedomujú rôzne iné súvislosti, ale veď v telke hovorili, že to je zdravé. Taktiež to tak robí kamoška, tak to musí byť to správne. Škoda, že kamoška si to pozrela v tej istej telke ako ty.

Pripravil som pre teba 6 chýb, ktoré ľudia najčastejšie robia a myslia si, že žijú zdravo.

Jem radšej raw koláčiky

Raw alebo nepečené koláčiky nemusia byť oveľa lepšie ako „bežné“. Vždy si musíš dobre pozrieť z čoho je spravený a aké suroviny boli použité. Pozor na príliš vysokú glykemickú nálož. Čiže dávaj pozor na to, koľko sacharidov tieto pochúťky obsahujú. Ďalej dávaj pozor na to, aby bolo použitého čo najmenej sušného ovocia. V neposlednom rade si pozri aj to, koľko kalórí má raw koláčik. Niektoré sú fakt kalorické bomby. Toto je jeden z tých menej závažných prehreškov, stačí si len dať trošku pozor, hlavne, ak sa snažíš schudnúť a zredukovať tukovú hmotu. Určite je to lepšie ako pchať do seba marsky a snickersky, ale nemusí to byť úplne najzdravšie pre tvoje telo.

Ak si chceš dopriať kúsok sladkého raw umenia, tak odporúčam Zuzku Frešo z Befresh.sk, ktorá sa špecializuje na raw torty a sú naozaj kvalitné.

Chcem schudnúť, prestanem jesť mäso.

žiješ zdravoČo????? To ti kto poradil? Práve pri chudnutí a snahe zredukovať hmotnosť je mäso a hlavne jeho bielkoviny základ. Ok, môžeš vynechať mäso (aj keď ti to osobne neodporúčam, kvôli možnému nedostatku železa a kreatínu), ale v žiadnom prípade nevynechávaj bielkoviny! Ak už teda fakt nechceš jesť mäso, tak ho nahraď vajíčkami, syrmi, rybami, tvarohom alebo zeleninou bohatou na bielkoviny. Ale bielkoviny musia byť, pretože ti chránia svalovú hmotu. Ak budeš chudnúť bez dostatočného príjmu bielkovín tak budeš vyzerať ako smutná a navyše vychnutá vŕba.

Pijem už len džúsy

zijes zdravoSodomagomora, toto je jedna z najväčších chýb akú môžeš spraviť. Často si ľudia myslia a v dobrej viere vymenia presladené malinovky za džúsy z koncetrátu. Toto vôbec nie je dobrý ťah. Tieto džúsy sú samé o sebe plné jednoduchých cukrov, ktoré obsahuje dané ovocie. Navyše procesom spracovania sa z nich odstránila väčšina vitamínov a minerálov. Tieto džúsy tak spôsobujú kolísanie krvného cukru, čo môže mať za následok priberanie a problémy s inzulínom. Štandardné džúsy z potravín vo veľkých krabiciach odporúčam vyhodiť zo svojho jedálničku. Ak si doma odšťavíš čerstvý pomaranč alebo spravíš smoothie, tak z času na čas to môže byť príjemná voľba a osvieženie. Avšak neodporúčam pravidelnú konzumáciu.

Po piatej nejem

Blud! Neviem, kto toto vymyslel. Vždy som bol odporcom tejto pseudo redukčnej metódy. Je to totálna hlúposť pretože väčšina z nás má o piatej ešte najväčší deň a flow. Častokrát len o piatej ľudia začínajú trénovať a cvičiť. Počas spánku potrebuje tvoje telo regenerovať a mať dostatok všetkých nutrientov. Preto práve rozumne zvolená večera je základné a najhlavnejšie jedlo dňa. Vieš kedy by si nemusel/a jesť po piatej? Keby si išiel/a späť o šieste. Bodka.

banner-320x100.png

Sem – tam si dám diétku a pomáha mi to

Ak si si stiahol/a môj online kurz životná forma, ktorý je zadarmo k dispozícii, tak určite vieš, že som odporcom akýchkoľvek krátkodobých diét. Raz a navždy si prosím uvedom, že bežné časopisové diéty sú škodlivé pre naše zdravie a metabolizmus. Odstránenie niektorých zložiek potravy môže mať za následok fatálne poškodenie zdravia. Práve ľudia, ktorí skúšali mnoho diét sú na tom najhoršie a ich hormonálna sústava je totálne rozhádzaná. Takže suma sumároum, žiadne diéty NE – FUN – GU – JÚ!!! Prestaň s tým prosím. VIAC O DIÉTACH SA DOZVIEŠ TU >>>

TOP všetkých chýb sú raňajkové cereálie! 

zijes zdravoToto je jeden obrovský FAKE. Väčšina akože raňajkových fit jedál, je nevhodná do našej zdravej stravy. Častokrát sú plné sacharidov, spečené a bez mikronutrientov. To, že sa z nich energia uvoľňuje postupne je reálne len vzhľadom na to, ku ktorej potravine ich prirovnáš. Väčšina sa bude dlhšie tráviť ako chlieb alebo rohlík, ale určite pomalšie ako slanina alebo olivový olej. Odporúčam ti okamžite prestať s konzumáciou všetkých fit, musli, wellness, štihla línia raňajkových cereálií.

Ak už sme pri tých musli jedlách … OKAMŽITE prestaň jesť musli tyčinky! Tieto sú často spájané dokopy najmenej kvalitnými sacharidmi a sú plné jednoduchých cukrov, ktoré akurát podráždia tvoj inzulín a zaťažia pečeň.

Ak máš potrebu zdravých a sladkých raňajok, tak skús napríklad Morning mix od Powerlogy. Toto je jedna z top raňajkových zmesí.

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre