Zdravé rýchlovky

Aká je kniha Zdravé rýchlovky s mojími receptami? + BONUS

Mojim snom je raz napísať knihu … ešte neviem o čom bude, ale určite raz nejakú napíšem. Zatiaľ mám na konte len pár ebookov, online kurz a posledných pár dní aj spoluautorstvo knihy s receptami Zdravé rýchlovky. Nesmierne sa teším, že práve moje recepty oslovili Janku, autorku knihy a zaradila ich do tejto publikácie. A dokonca väčšine ľudí aj chutili 🙂

Čo všetko nájdeš v knihe Zdravé rýchlovky?

Kopec skvelých receptov 🙂 to si nečakal/a, že? Celú knihu som si už viackrát prešiel a našiel som v nej veľa inšpiratívnych tipov do zdravej kuchyne. Najlepšie na tom je, že ti nezaberú viac ako 30 minút. Teda pokiaľ nie si úplne neschopný a neodrežeš si pri varení prst. Pokiaľ vieš zapnúť sporák, nakrájať suroviny a naložiť na tanier, tak žiadny z receptov ti nebude robiť problém 🙂

Bonusom knihy je aj to, že väčšina receptov je zložená z bežne dostupných surovín. Len zopár je takých, že musíš trošku lepšie pohľadať konkrétnu surovinu.

Môžeš si pochutnať na:

 • Fitness rýchlovkách
 • Cestovinových rýchlovkách – ak obľubuješ „pastu“, tak tieto vylepšené recepty odporúčam vyskúšať
 • Mäsitých rýchlovkách (moje obľúbené) – som mäsový typ, čiže jednoznačne môj favorit
 • Rybacích rýchlovkách – ryby všeobecne málo jeme ako populácia, takže odporúčam niektoré rybacie recepty zaradiť do jedálničku
 • Ale aj na Strukovinových, obilninových a šalátových rýchlovkách.
 • Ako bonus musia byť samozrejme aj sladké rýchlovky – treba si ten život trošku osladiť nie? 🙂

Rozhovory s autormi

V knihe nájdeš aj veľa rozhovorov, vrátane toho so mnou. Prezradíme ti tam skvelé tipy a rady do zdravého životného štýlu, varenia, nákupu potravín a celkovej životosprávy. Čiže kniha nie je len o „suchých“ receptoch, ale je aj poučná. Nájdeš v nej kopec informácií, ktoré vieš využiť a žiť zdravšie. Táto časť pridáva knihe na hodnote, pretože sa dozvieš nielen to, že čo, ale aj prečo.

Kto všetko prispel do tejto knihy?

Je nás tam samozrejme viacej, okrem autorky Janky Šimkovičovej z cvicte.sk, ktorá to celé „spískala“. Tu môžeš nájsť aj iných inšpiratívnych ľudí, napr:

 • Dušan Plichta z Powerlogy
 • Rado Cabúk z realfit.sk
 • Renka a Jarka z akosiuvaritzdravie.sk
 • Alexandra a Peter Grófovci
 • Lenka Mančíková, Janka Chytráčková, Cyrila Maščuková, Natália Spišiaková, Katie de Chimp, Henrieta Peškovičová, Janka, Malaga, Tinka Karmažin, Júlia Rašlová,

Tento kolektív dal dokopy naozaj skvelé rady, tipy a recepety. Každý z nás prispel niečim svojim, niečim iným ako ostatní, pretože každý má svoj pohľad na výživu a varenie. Niekto je viac tukový, iný zase sacharidový, niekto je viac RAW, iný zase rád pečie. Základom každej kvalitnej stravy je jej pestrosť a táto kniha ju určite presne vystihla, práve vďaka rôznym autorom. Preto v knihe nenájdeš žiadne striknté až dogamtické smery a myšlienky, ale skôr prehľad a rôznorodosť. Čo je úplne super.


Som nesmierne rád, že aj ja som spoluautorom tejto krásnej knížky. Som nesmierne rád, že sa nájdu ľudia, ktorí vytvoria spoločne niečo hodnotné pre ostatných, pretože v dnešnej dobe je to mimoriadne náročné. Som nesmierne rád, že aj na Slovensku sa čoraz viac zaujímame o to, čo jeme a ako to uvaríme a kvalita stravovania a zdravia sa zlepšuje. Som nesmierne rád, že sa kniha dostala aj medzi bestselleri v Martinuse.

 

Bonus ku knihe Zdravé rýchlovky:

Pozri si záznam z besedy v Martinuse, kde som bol aj ja hosťom.

Zdravé rýchlovky

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre