co jest pocas dna na seminari alebo skoleni

Čo jesť počas dňa na seminároch a školeniach? + VIDEO

Veľa športovcov si kladie otázku, čo jesť alebo ako jesť na celodenných akciách, kde potrebuješ byť 100% sústredený. Aké potraviny voliť, aby sme si nepokazili naše zdravé stravovanie?

Nedávno som strávil tri celé dni od rána do večera na seminár u Andyho Winsona a presne túto situáciu som musel riešiť. Vedel som, že sa nemôžem spoliehať na miestne reštaurácie, tak som zvolil stratégiu vďaka ktorej som nebol hladný a zároveň som bol 100% sústredený.

Nesprávne zvolená výživa môže značne ovplyvniť tvoj mentálny výkon a fokus na dôležité informácie.

Čo som jedol ja a ako som to spravil ja, aby som nebol odkázaný na nekvalitnú stravu?

Spracoval som pre teba dva základné kroky, ktorými sú:

 1. Plánovanie

Sprav a priprav si niečo vlastné. Určite sa ti to viac oplatí ako kupovať rezne za 7€ alebo si dávať smažáčiky v bufete. Takže si svoje jedlo naplánuj deň dopredu. Ja som predtým nabehol do potravín a kúpil som si na skoro celé tri dni niečo na jedenie. Určite si priprav niečo vlastné aj ty.

     2. Zvoliť stravu, ktorá je viac zložená z tukov a bielkovín.

Sacharidy som takmer úplne vylúčil lebo spôsobujú v našom tele kolísanie krvného cukru – glukózy a následne aj hormónu inzulínu. Tým pádom sa budeš vedieť oveľa lepšie sústrediť. Nie je dobré, ak máš veľké výkyvy glukózy. Ak si dáš veľa sacharidov, tak ti krvný cukor padá veľmi nízko a tebe to spôsobuje stavy mentálnej hmly a ťa doslova vypne. Čiže preferuj viac tukové a menej sacharidové potraviny.

Čo konkrétne som si zobral?

Kešu oriešky, vysoko percentnú čokoládu, Schwarzwaldskú šunku alebo maslo. Napríklad také maslo tvorí veľmi dôležitú zložku mojej stravy a jem ho takmer denne. Taktiež počas podobných akcií môžeš využiť aj Ghee maslo, ktoré má ešte vyšší objem tukov.

Ako začať deň a čo jesť počas neho?

co jest pocas dna na seminari, skoleniVyššia dávka tukov – aby som nerozkolísal inzulín. Dal som si kávové kombo, ktoré zvyknem piť lebo mi dodáva veľa energie. Čiže kávu so sladkou smotanou a k tomu trochu masla a na ochutenie kakao a škoricu. Pri takomto stravovaní je dôležité sa metabolicky trénovať, aby naše telo nebolo odkázané na neustály prísun cukrov, ale aby bolo schopné využívať tuky, ktoré máme na tele.

 

Následne celé doobedie som sa nesnažil niečo jesť. Snažil som sa vydržať bez jedla a necpať sa tyčinkami a horálkami. Keďže to trénujem tak som hlad takmer vôbec nepociťoval. Ráno som jedol okolo 7:00 – 7:30 a ďalších 5 – 6 hodín som nepociťoval hlad. K tomu som si dal ešte vysokopercentnú čokoládu.

Na obed som 2x jedol kurací šalát so smotanovým dresingom alebo so Schwarzwaldskou šunkou. (opäť som nízko sacharidovo) a jeden deň som si dal kapustnicu, ktorá tiež obsahuje viac tukov a bielkovín. Na obed som nevolil žiadnu pizzu alebo vysokosacharidové jedlo. Na večeru som zjedol cca 130g syru s plesňou a až večer som si dával sacharidy, napr. banán, mandarinku alebo jablko.

Medzi jedlami som si ešte dával kešu oriešky, ktoré sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, tukov, ale aj vlákniny a dlho sa trávia. Okrem toho je dôležité piť veľa vody. Ja som si dával cca 3l vody.

co jest pocas dna na seminari

Uvedomil som si, že počas celého dňa bol automat na kávu stále v pohotovosti a stáli pred ním rady ľudí, odkázaní na „dopovanie sa“ nekvalitnou instantnou kávou. Ľudia sa museli dopovať kávou lebo zvolili iné a horšie jedlo (z bufetov) a potrebovali stimuláciu. Ja som si dal tiež kávu, ale zvolil som radšej kvalitnú kávu (Powercoffee od môjho kamaráta Dušana Plichtu), ktorú som si dal len ráno.

Vďaka tejto stratégii som takmer vôbec nepociťoval hlad.

Priemerné hodnoty nutrientov počas týchto troch dní:

95g bielkovín

153g tukov

75g sacharidov

 

Michal Pataky
Tvorca Ultra tréningového systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Michal Pataky

 • Michal Pataky
  tvorca Ultra tréningového systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.

  Viac o mne nájdeš TU >>>

 • Kategórie blogu
 • Najviac čítate:
 • Zlepši svoje stravovanie pomocou nášho Ultrajedálničku – tvojej mapy zdravého stravovania
 • 7 TRANSFORMAČNÝCH DNÍ, vďaka ktorým začaneš páliť prebytočný tuk, budovať krajšiu postavu a meniť svoj doterajší životný štýl!
 • Vstúp ZADARMO do Výzvy 7 dní na 100% a počas najbližšieho týždňa získaj moje najlepšie know-how o strate tuku, zdravom stravovaní a vybudovaní perfektnej kondície. Klikni dole na tlačítko a vstúp ešte dnes.