Bratislava crossfit power challenge 2012

V nedeľu 30.9.2012 som sa zúčastnil svojej prvej crossfit súťaže v živote. Keďže nemám ešte toľko natrénované rozhodol som sa, že pôjdem do kategórie „beginers“ čiže začiatočníci.

Kvalifikačný tréning trval 12min a išli sa najprv drepy, potom angličáky, ďalej americké swingy s kettlebellom a zakončili to výskoky na 50cm debnu. Začali sme na počte opakovaní 2 a každé kolo sa pridávali ďalšie dve opakovania. Dostal som sa až na 14 opakovaní, ale výskoky som už dokončiť nestihol. Určite najviac mi dali zabrať burpees (angličáky). Hlavne keď v 11. minúte musí človek spraviť 14 opakovaní. Samozrejme v snahe o čo najrýchlejšie vykonanie cvičenia mi sem-tam ušla technika, tým pádom mi rozhodca niektoré opakovania neuznal a musel som ich robiť ešte raz.

Po prvom tréningu som sa umiestnil na predposlednom postupovom mieste. Po pár hodinách nasledoval druhý tréning. Celý ten čas nikto nevedel, čo bude jeho obsahom. Tesne pred začatím nám organizátori oznámili, o čo pôjde. Museli sme bežať 50m, zobrať 20kg kotúč a odniesť ho späť a naložiť na sánky. Toto sme dvakrát zopakovali. Čiže na sánkach sme mali naložené dva 20kg kotúče, ktoré sme museli ťahať ešte ďalších 50m. Celý tento tréning trval niečo okolo 1min. Keďže intenzita bola takmer maximálna, prejavilo sa to aj na hladine laktátu v krvi. Po skončení som bol naozaj „zatavený“.

Po vyhodnotení výsledkov z prvého a druhého tréningu som nakoniec obsadil delené 9. miesto spolu so Sajfom. Trošku ma mrzí, že som ho neporazil, ale aspoň mám motiváciu sa zlepšovať. J

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre