Bežecký víkend za mnou

Predposledný októbrový víkend patril celý behu. V sobotu doobeda som sa postavil na trať preteku s názvom Memoriál Janka Jakubca v Rači.

Jednalo sa o menší pretek s dĺžkou trate 8400m a prevýšením 200m. Trať viedla smerom do lesa nad Račou. Bežalo sa celý čas po asfaltke, ktorá bola ako na húsenkovej dráhe, raz hore, raz dole. Priznám sa, že pred pretekom som mal trošku obavy, aké toto podujatie bude, keďže štartovné na tento beh bolo naozaj symbolické 1€. Nakoniec som bol veľmi milo prekvapený. Bežalo sa v príjemnom , aj keď náročnom prostredí s kopou milých ľudí. Atmosféra bola naozaj výborná. Po dobehnutí do cieľa na každého čakal čaj a malé občerstvenie, ktoré organizátori ihneď  s úsmevom ponúkali. Až ma zarazilo, že prečo sme platili len 1€. Na víťazov čakali aj krásne medaily a vecné ceny. Skutočne, aj tieto menšie preteky majú niečo do seba. Pohoda a atmosféra často prevýši aj mnohé väčšie podujatia. Dúfam, že aj budúci rok sa mi podarí zúčastniť sa tohto milého preteku.

 

Nedeľa patrila Vajnorom a majstrovstvám Bratislavy v behu na 10km. Po prebudení sa do hmlistého rána to vyzeralo tak, že z toho asi nebude pekný pretek. Našťastie nám počasie doprialo, slnko sa na nás usmialo a tak sme mohli stráviť krásne vajnorské popoludnie a naplno si užiť pretek. Pomaly sa blížila pätnásta hodina a tridsiata minúta a predštartové stavy vrcholili. S radosťou a štartovým číslom 353 som sa rozbehol skrz vajnorské uličky na súboj s časom a samým sebou. Opäť som pocítil, aké to je siahnuť takmer na dno svojich síl a schopností. Netrvalo ani trištvrte hodinu a už som sa „ladným krokom“ blížil do cieľa, kde ma čakali parťáci z Nike tréningov, ktorí bežali 5km trať a časť mojej rodiny. Naozaj bolo úžasné dobehnúť do cieľa pri aplauze a povzbudzovaní ľudí, ktorí ma poznajú. Celkovo som trať zvládol za 42 minút a 44 sekúnd, čo znamená, že som za osobným rekordom zaostal cca 12 sekúnd. Vo svojej kategórii do 39 rokov som obsadil 14. miesto, ktoré vôbec nie je zlé pre „rekreačného poloamatéra“, akým som. Nasledoval nejaký ten „joňťák“, banánik, zdieľanie pocitov z behu a odfotenie sa s víťazkou ženskej kategórie. Naozaj som s touto akciou veľmi spokojný a teším sa na ňu zase o rok.

 

Bežecký víkend som zakončili ešte tréningom v Nike Eurovea, ktorý dotvoril víkend plný behu. Tieto tréningy organizujeme každú nedeľu od 18.00, sú zdarma a každý sa môže zúčastniť J.

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre