Zdenko (26) – ako schudol z brucha a vybudoval silu. Príbeh z 0 na 115.

Ako dokázal obyčajný chalan, ktorý sa nikdy nehýbal, necvičil ani nešportoval schudnúť z brucha a vybudovať silu, o ktorej sa mu pred pár mesiacmi ani nesnívalo? Ďalší inšpiratívny príbeh mladého právnika, ktorý dokázal schudnúť, spevniť telo a zmeniť svoj život.

Ako Zdeno schudol zo svojho veľkého brucha?

Zdena som poznal ešte zo strednej školy, na ktorú sme chodili. Keď za mnou prvý krát prišiel, vôbec som ho nespoznal, až keď sa mi pripomenul a povedal, kto je. Šťastie, že som vtedy sedel, inak by som asi spadol na zadok. Pamätal som si ho ako jednu „guľu“ a v mysli som ho mal poznačeného ako „ten tučný Zdeno z Áčky.“ Keď prišiel, tak už nebol vôbec tučný, mojim odhadom mal dole minimálne 20 – 25 kg. Čo sa stalo? Jednoducho sa začal hýbať a lepšie stravovať. Bodka. Žiadne zázračné diéty, žiadne „zaručené“ recepty alebo drinky na chudnutie. Všetko začalo v hlave, kde si usporiadal dôležité myšlienky a zrazu to išlo.

Jednou z mojich prvých otázok pri novom zverencovi je cieľ. Jeho cieľ bol opačný ako má väčšina ľudí. Povedal mi, že potrebuje spevniť a pribrať … samozrejme svaly lebo podľa jeho názoru mal paže ako „paličky“. Hovorím si super, „let’s build some muscles“. Akonáhle som si pozrel ako stojí, aké ma držanie tela, bolo mi jasné, že to nebude také „easy“ ako som si myslel. Začali sme spolu makať, prvé mesiace boli hlavne o naučení základnej techniky, základných pohyboch a o kompenzačnom tréningu na zmiernenie svalových disbalancií.

Neskôr sme začali pridávať oveľa viac silového tréningu, začal cvičiť aj doma s vlastným telom podľa Ultra výzvy a programu NOVÉ TELO 2.0. Vtedy sa začal ďalší pokrok a ďalší posun v sile.

Kam sme sa nakoniec dopracovali?

Z chlapca, ktorý nikdy v živote necvičil, ulieval sa z telesnej výchovy, nikdy nerobil žiadny šport a mal paže ako „paličky“ sme „vybudovali“ človeka, ktorý dnes bez problémov zdvihne 115kg na mŕtvom ťahu, drepuje, tlačí nad hlavu 20kg jednoručky, spravím bez problémov 5 – 6 zhyhov na hrazde, pravidelne aspoň 4 krát do týždňa cvičí a teší sa z pevnejšieho tela, sebavedomejšieho držania, a nových cca 6kg svalov.

Nie! Nepoužívali sme žiadne stroje. Nie! Nepumpovali sme bicepsy, tricepsy a štyricepsy vysedávaním na lavičke. Miesto toho sme sa zamerali na zlepšenie kvality pohybu a vybudovanie pevných základov a sily. Trénovali sme najmä s vlastným telom, s jednoručkami, veľkými činkami, či kettlebellom. Zamerali sme sa na zlepšenie svalov core, ktoré majú za úlohu držať našu postúru a všetko sa nám to vyplatilo.

A čísla?

Hmotnosť svalovej hmoty: z 57 kg na 63 kg = + 6kg

% tuku: priemerne 13%

Obvod bicepsu: z 26cm na 30 cm = + 4 cm

Obvod stehien: z 54 cm na 57cm = + 3cm

Mŕtvy ťah = 115kg

Tlak jednočukou = 20kg 5 – 6x

Maximálny počet zhybov podhmatom: z 0 opakovaní na 7x

Prečo si sa rozhodol schudnúť, zmeniť svoj životný štýl a začať posilňovať?

Dlhé roky som mal nadváhu, vážil som aj viac ako 100 kg. Nemal som pevnú vôľu niečo so sebou robiť.Pohodlnejšie bolo jesť všetko čo príde pod ruku a nevykonávať žiadnu aktivitu. Počas štúdia na vysokej škole som začal z ničoho nič chudnúť. Vtedy som zmenil myslenie a začal som žiť zdravšie a aktívnejšie.Keby sa to nestalo, možno by som dodnes bojoval sám so sebou a snažil sa schudnúť. Ale moje snahy by určite boli márne, tak ako tomu bolo po celý život. Najprv som začal behať, neskôr cvičiť. Jednoducho som sa rozhodol, že schudnem a schudol som. 

Aké konkrétne výsledky si na sebe zaznamenal počas našej spolupráce?

„Ako prvá vec, ktorú som spozoroval – zlepšil som držanie tela. Nie som taký zhrbený ako predtým. Okrem toho som zosilnel a nabral niekoľko kg svalovej hmoty. Musel som si kúpiť väčšie košele, ale tentokrát z iného dôvodu ako v minulosti. Ďalej som po 14 mesiacoch trénovania na tzv. mŕtvom ťahu zdvihol 115 kg. Nikdy by mi nenapadlo, že budem dvíhať toľko, viac ako som sám pred rokmi vážil.“

Čo si myslíš, že je kľúčové pri chudnutí/zmene postavy?

Všetko spolu súvisí – strava, pohyb, myslenie.

Čo by si odporučil ostatným ľuďom, ktorým sa nedarí schudnúť alebo by chceli niečo so sebou spraviť?

Obrátiť sa na niekoho v okolí, kto napr. športuje a začať športovať s ním alebo na ešte lepšie na trénera, ktorý vie čo vám pomôže. A najmä nebáť sa neúspechu. Dôležitá vec je úprava stravy – treba si položiť otázku či k životu naozaj potrebujete sladkosti a iné všade dostupné nezdravé a nekvalitné potraviny. Odpoveď znie: “nie” 😉

 

CHCEL BY SI AJ TY PODOBNÉ VÝSLEDKY AKO ZDENKO? 

–>> Najlepší spôsob ako začať, je zapojiť sa do ULTRA VÝZVY – \“7 dní na 100%\“ ešte dnes <<–

10 rýchlych a efektívnych odporúčaní
pre úspešných ľudí v kariére či biznise, ktorí sa chcú IHNEĎ lepšie cítiť a ešte lepšie vyzerať

( ... za ktoré mi klienti platia tisíce v mojich prémiových tréningových programoch)

Pripravili sme pre teba praktické PDF  so zoznamom najdôležitejších rád a tipov, ktoré som rokmi overil prácou s desiatkami až stovkami klientov, z ktorých väčšina schudla 3 - 10 kg za tri mesiace.

Tieto rady môžeš ihneď aplikovať do svojho života čo ti pomôže vyzerať a cítiť sa lepšie, schudnúť, mať viac energie a lepšiu kondíciu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.