Šokujúca  pravda!

Je totálne zbytočné,

POČÍTAŤ SI KALÓRIE

pokiaľ neoptimalizuješ dve hlavné SUPERHVIEZDY chudnutia a celkového zdravia ... čítaj a dozvieš sa viac.

Možno aj ty patríš medzi ľudí ...

 • ... ktorým sa stravovanie počas sviatkov vymklo spod kontroly
 • ... ktorým sa nedarí dlhodobo schudnúť
 • ... ktorí májú pocit nízkej mentálnej alebo fyzickej výkonnosti
 • ... ktorí majú problémy s trávením ako zápcha, nafukovanie či hnačky
 • ... ktorí majú pocit, že im niektoré potraviny nerobia dobre
 • ... ktorí majú za sebou už XY diét, ktoré nezabrali
 • ... ktorí si myslia, že "im už nič nepomôže"

Moje vlastné problémy ma priviedli k novým prístupom ku zdraviu a chudnutiu

     Počas svojej kariéry som sa stretol s veľkým množstvom ľudí. Smutné je, že DRVIVÁ VÄČŠINA mala problém so schudnutím. Myslím si, že na chudnutie a celkovo na naše zdravie má najväčší vplyv strava. Strava najviac ovplyvňuje to ako sa cítime, ako vyzeráme a aký máme výkon. Navyše moje vlastné zdravotné problémy, s ktorými mi nikto nevedel dlhodobo pomôcť ma doviedli k hlbšiemu štúdiu rôznych prístupov k strave.

Akonáhle som zmenil niektoré veci, upravil stravu, zaradil protizápalové programy, tak sa mi zlepšilo aj zdravie. Ako príklad môžem uviesť dlhodobé problémy s akné na chrbte, kde mi nepomohla ani imunodermatologička. Pomohla mi až úprava stravy a správne zostavený jedálniček. Prioritne som ho vytvoril pre seba, ale nedalo mi to a musel som ho "dať von" aj verejne. Chcem totiž pomôcť čo najviac ľuďom a je dôležité, aby ste mali tieto informácie, ktoré mám ja. 

Čo rozhoduje o tom, či budete chudí alebo obézní? Kalórie to nie sú!

     Počítanie kalórií by som radil ako jednu z najzložitejších a najnáročnejších stratégií na chudnutie. Stojí to totiť príliš veľa času. Navyše nás to stresuje. Nepomáha nám to zdravo sa stravovať. Zástancovia teórií ako IIFYM (if it fit to your macros) často tvrdia, že kalórie sú jediným základom chudnutia. Snažia sa vás presvedčiť o tom, že tieto stratégie sú najlepšie. NIE SÚ.

Netvrdím, že nie sú účinné. Sú. Ale za akú cenu? Za cenu časovej náročnosti. 

1. vážiť každú jednu potravinu

2. krabičkovať si jedlo

3. zapisovať si do aplikácie čo človek zjedol

4. non stop byť v strese, či mi dané jedlo nepokazí kalorický príjem

5. sledovať si presne svoj výdaj energie, ktorý je častokrát len veľmi nepresný odhad.

Jeden by sa z toho zbláznil ... 

Počítanie kalórií je nepresné!

     Mnohých asi teraz veľmi sklamem, ale počítanie kalórií je nepresné a nepraktické. 

Môžeme sa pri ňom mýliť niekde od 10% do 90%! 

Prvým dôvodom je zlý odhad. Ak sa nám nechce presne odvážiť každé jedno jedlo, tak používamé prirovnania. Napr. jedna šálka uvarenej ryže. Dve stredné jablká a pod. A tu je prvý kameň úrazu. Pre každého z nás je veľké/stredné/malé jablko niečo úplne iné

Druhá nepresnosť, ktorá vstupuje do hry sú kalórie na obaloch. Tie sa môžu meniť v závislosti od použitých surovín. Nikdy nikto nevyrobí presne tú istú tyčinku, nakoľko môže použiť ingrediencie z rôznych zdrojov. 

Kalórie sú len teória a dodržiavať presne by sme ich mohli len v laboratórnych podmienkach. Museli by sme byť celý deň napojení na prístrojoch a presne sledovať náš výdaj a príjem. V praxi denného života je to NEREÁLNE.

Ľahko sa tak môže stať, že zjete viac/menej kalórií ako potrebujete.

Navyše zjedené kalórie majú iný efekt na zdravie a úplne iné vlastnosti. Napr. je rozdiel, či zjete 100kcal čučoriedok, ktoré sú bohaté na komplexné sacharidy, vitamíny, minerály, polyfenoly a vlákninu alebo zjete 100kcal z nutrične chudobnej potraviny, napr. bielej múky.

Zástancovia počítania kalórií by trvrdili, že je to to isté. Ja tvrdím, že efekt na zdravie a stav vášho organizmu je totálne odlišný. Tento klasický fitness prístup z vás môže spraviť na pohľad krásneho človeka so super postavou, ktorý však bude nutrične podvýživený s vyššou pravdepodobnosťou choroby alebo budúcich zdravotných problémov. 

Náš prístup z vás síce nespraví super vysekaného fitness modela, ale spraví z vášho tela dobre fungujúci mechanizmus. Tak sa budete môcť tešiť z dlhodobého zdravia a verím tomu, že neskôr aj z vysokého veku. Oba prístupy vám pomôžu schudnúť, avšak náš je za nižšiu daň, ktorú pravdepodobne v budúcnosti zaplatíte. 

Do hry vstupuje prvá SUPERHVIEZDA, o ktorej ti fitness priemyel nepovedal.

     Okrem toho, že počítanie kalórií môže byť veľmi nepresné, tak tu máme aj dvoch skrytých hráčov celej rovnice. Do hry nám totiž vstupuje trávenie a črevný MIKROBIÓM - prvá superhviezda! 

Áno, práve trávenie je rozhodujúcim faktorom. Pretože nie je dôležité len to, koľko kcal zjete, ale koľko z nich strávite, premeníte na energiu a uložíte. 

Dysbióza vášho črevného mikrobiómu totiž spôsobuje nechcené priberanie, obezitu, metabolické poruchy, alergie na potraviny, zlú náladu, ale aj kardiovaskulárne, či neurogeneratívne poruchy akými sú Alzheimer, či Parkinson.

Črevné baktérie navyše ovplyvňujú celkovú imunitu a zdravie nášho tela. Produkujú hormóny a látky, ktoré regulujú našu sýtosť / hlad alebo znižujú zápaly v tele, či bojujú s infekciami a vírusmi. 

Privítajte druhú SUPERHVIEZDU v zdraví a premene postavy

     Už vieme, že dôležitú úlohu pri premene postavy hrá práve náš mikrobióm. Okrem neho tu máme ešte jednu SUPERHVIEZDU, ktorá nám pomáha so zdravím, výkonnosťou, imunitou a v neposlednom rade aj s chudnutím.

Touto superhviezdou je SPÁNOK! 

 ÁNO. Dnes už máme dostatok vedeckých dôkazov o tom, že narušený spánok a najmä celkový cirkadiánny rytmus (denný biorytmus synchornizovaný na základe striedania dňa a noci) majú obrovský vplyv na zdravie človeka. A samozrejme aj na chudnutie. 

Ľudia s narušným cirkadiánnym rytmom a nedostatkom spánku sú nachýlnejší na obezitu, rakovinu, vyššiu konzumáciu kalórií a priberanie, či horší výber potravín a zdrojov energie pre telo. Navyše môžu trpieť poruchami metabolizmu, či hormonálnymi poruchami.

Chceš úspešne držať "líniu", schudnúť, mať viac energie? OPTIMALIZUJ CIRKADIÁNNY RYTMUS A SPÁNOK!

Základný postup na začiatku premeny postavy a na zlepšenie celkového zdravia.
 • Zlepšenie trávenia a črevného mikrobiómu
  Môžete si počítať kalórie koľko chcete a jesť doplnky výživy, ale mnoho ľudí veľkú časť nedokáže poriadne stráviť a naplno využiť. Preto môžete mať problém so schudnutím.
 • Odstránenie zápalov
  Naša západná strava je výrazne podporujúca zápaly v našom tele, tie narúšajú našu imunitu a pri narušenej imunite sa telo nedokáže poriadne sústrediť na chudnutie.
 • Hormonálna optimalizácia
  Naše telo nie je riadené mozgom, akoby sa na prvý pohľad zdalo, ale je vo výraznej miere ovplyvnené aj hormónmi. Tie najdôležitejšie optimalizujeme pomocou spánku a črevného mikrobiómu
 • Vyradenie "toxínov"
  Niektoré potraviny alebo kombinácie potravín môžu predstavovať pre naše telo záťaž. Preto je dôležité na začiatku programu odstrániť problematické potraviny a tak zlepšiť zdravie, naštartovať chudnutie a obnoviť metabolizmus.

Mikrobióm, trávenie a spánok sú hlavné superhviezdy zdravia a chudnutia. 

     Toto si prosím zapamätajte. Nie je nič dôležitejšie ako optimálne fungujúce zdravie. Jeho výsledkom je potom vyššia výkonnosť a samozrejme aj krajšia postava. Bez optimalizácie týchto dvoch superhviezd nebudete mať nikdy dlhodobo dobrú postavu a správne fungujúce spaľovanie.

Nikdy by ste nemali uprednostňovať výzor pred zdravím. BODKA! 

michalpataky

Predstavujem ti program Ultrareštart 2.0, ktorý nie je žiadna diéta ani detox! 

     Toto je tzv. optimalizačný protokol. Nie je to zázračná týždňová, rýchlokvasený diéta. Je to program, ktorý má hlbší zmysel pre tvoje telo. Dobre a správne fungujúci metabolizmus je základným predpokladom pre dosiahnutie lepšej postavy. Krajšia a chudšia postava totižto pricházda až so zlepšeným zdravím. Preto je mimoriadne dôležité sa v prvej fáze chudnutia zamerať práve na obnovenie funkcie nášho metabolizmu, zlepšenie stavu mikrobiómu a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu pomocou takéhoto programu. Navyše to nie je ani žiadny zázračný detox. 

K určitej, nazvyme to "detoxikácii" určite príde. Práve nesprávne fungujúci mikrobióm môže vytvárať "toxíny", ktoré zvyšujú zápalovosť v našom organizme a tým ho oslabujú a podkopávajú naše snahy o krajšiu postavu a pevnejšie zdravie. 

Je to kombinácia dvoch super protokolov. Pôvodný Ultrareštart + Ultraspánok. Navyše je teraz Ultrareštart doplnený o takmer jeden a polhodinové video prednášky práve o črevnom mikrobóme.

Program Ultrareštart 2.0 má hodnotu viac ako 100€ a nájdeš v ňom tieto hlavné súčasti:

Program Ultrareštart

Samotný dvojmesačný program Ultrareštart, kde nájdeš kompletné zoznamy potravín na vyradenie/zaradenie do jedálničku, ebook, receptár a nákupný zoznam. Všetko vo video formáte aj ebooku a PDF.

Pôvodná cena programu je 39,99€

Know - how o mikrobióme

Pripravil som pre vás takmer 90 minút prezentácií o tom ako vplýva mikrobióm na naše zdravie a fungovanie organizmu či už z hľadiska metabolizmu, obezity alebo chorôb. Nájdete tu aj všeobecné zásady a rady ako sa starať o svoje trávenie + tie najlepšie zdroje potravín pre zdravý mikrobióm.

Celková hodnota programu: 19,99€

Program Ultraspánok

Ďalej mám pre teba nachystaný kompletný program Ultraspánok, kde nájdeš viac ako 3h videí o súvislostiach spánku so zdravím a chudnutím. Navyše obsahuje ranné a večerné rutiny na zvýšenie produktivity, výkonnosti a zlepšenie zdravia.

Celková hodnota programu je 49,99€

CELKOVÁ HODNOTA PROGRAMU: 109,97€

SPOLU DNES LEN: 49,90€

Pre koho je vhodný program Ultrareštart? 

ULTRAREŠTART je program vhodný:

 • Pre ľudí, ktorí majú dlhodobo problém schudnúť
 • Pre ľudí, ktorí držali už nespočetné množstvo diét
 • Pre ľudí, ktorí trpia častou chorobnosťou
 • Pre ľudí, ktorí sa dlhodobo nestravovali zdravo
 • Pre ľudí, ktorí chcú byť zdravší a vitálnejší
 • Pre ľudí, ktorí trpia chronickými problémami

Rekapitulácia obsahu v programe Ultrareštart 2.0:

 1. DVOJMESAČNÝ STRAVOVACÍ PROGRAM ULTRARESTART vo forme siedmich videí a PDF ebooku + EBOOK S RECEPTAMI
 2. PDF nákupný zoznam, PDF zoznam  bezpečných potravín, PDF zoznam potravín na vyradenie
 3. Program ULTRASPÁNOK - vo forme video prezentácií
 4. PDF zoznam a videá o odporúčaných doplnkov výživy, PDF zoznamy ranných rutín. PDF  s večernou rutinou
 5. DOŽIVOTNÝ PRÍSTUP!  (neoceniteľné)

Pokračuj na vyplnenie prihlášky do programu Ultrareštart <<–––