Slovak winter MTB & Running trophy

Cez víkend som sa zúčastnil jedného z mojich obľúbených pretekov, na ktorom som odštartoval svoju aktívnejšiu bežeckú „kariéru“. Bol to môj druhý pretek v živote, na ktorom som sa zúčastnil.

Pamätám si ako som už dávnejšie cca 5 rokov dozadu videl bilboardy s reklamou na zimný MTB maratón a hovoril som si, že tam by som si raz chcel ísť zajazdiť. Veľmi ma lákalo bicyklovanie v zime a v lese.

Podarilo sa mi to až tento rok, kedy som sa prihlásil do kombinácie – sobota bike (29km) a nedeľa beh (9,4km). V podstate som sa na toto podujatie prihlásil aj v lete do kombinácie, ale tam som po 4,5km dostal defekt a nedokončil som.

Tento rok to konečne vyšlo tak ako som chcel.

Nie som síce nejaký super bajker, ani som nejako extra nebicykloval predtým, ale chuť a odhodlanie mi nechýbalo. Prišiel som teda v sobotu ráno na Snežienku, vybral štartovacie balíčky, prezliekol som sa a počkal som kým zaznie štartovací výstrel. Tu by som organizátorom vytkol asi jedinú vec z celého podujatia. Neboli šatne. Takže sa nebolo kde poriadne prezliecť a auto som mal ďaleko. Ale tak zvládol som to aj vo vykurovanom stane medzi ľuďmi. Inak … vykurovaný stan je super! Taktiež aj odkladanie bicyklov na stráženom parkovisku bolo veľmi dobré, aj keď, hlavne po príchode do cieľa, som chvíľu čakal.

Čo sa týka samotného preteku, tak to bol jeden skvelý zážitok. Trať bola náročná hlavne pre nás menej technicky zdatných bajkerov. Hlavne zjazdy, blato, voda a ťažký terén mi robili výrazné problémy. Bol som prekvapený, že do kopcov som to ťahal občas ako Ulrich v najlepších rokoch na ťažkom prevode, ktorý mi viac vyhovoval :-). Bohužiaľ v zjazde ma všetci predbehli. Určite tomu prispel aj pád rovno pred fotografom (týmto ho pozdravuje a tú fotku som ešte nikde nenašiel), ktorý sa mi podarilo vykonať hneď v úvode na asi piatom kilometri, ak si dobre pamätám, bol to krásny úsek medzi stromami. Hlavne, že tesne predtým som sa čudoval, že načo tam dali ten červený výkričník, že veď to nie je až také hrozné …. ale bolo.
Mojim cieľom bolo prísť pod dve hodiny, čo sa mi nepodarilo nakoniec, ale nevadí aspoň mám čo zlepšovať. V lete to bude lepšie!

Nedeľa už patrila behu. Po zlom spánku, kvôli bolesti ramena som sa necítil nejako dobre, ale povedal som si, že pôjdem čo to dá. Ten šport občas musí aj bolieť, nech to má úroveň. Teda ja to mám rád niekedy. Prvá polovica bola ťažšia, keďže sa išlo takmer celý čas do kopca. Druhá polovica sa išla podstatne ľahšie a tu v „zjazde“ som si už viac veril ako na dvoch kolesách. Výsledný čas 42:30. Som s ním spokojný, aj keď vždy to môže byť aj lepšie.

Celkovo sa mi podujatie Slovak winter MTB & Running trophy veľmi páčilo. Musím uznať, že bežecká komunita sa mi páči viac ako bajkerská. Myslím, že atmosféra počas súťaží, vyhlasovania výsledkov a tomboly bola lepšia v nedeľu ako v sobotu. Jedlo bolo chutné, Gatorade padol vhod, škoda len, že v tej tombole som nevyhral.

Zhrnuté a podčiarknuté: Bol to super športový zážitok a v lete idem na bedňu v kombinácii! 🙂

MP

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre