Priali sme si veľa zdravia, ale čo pre to naozaj spravíme?

Priali sme si veľa zdravia, ale čo pre to naozaj spravíme?

Azda najčastešie slovné spojenie, ktoré sme mohli okolo seba počuť počas noci na prelome rokov bolo, „hlavne veľa zdravia“. Súhlasíš? Iróniu je, že si to želali medzi sebou aj výrazne pripití ľudia, ktorí ešte nezistili, že alkohol je pre telo odpadová látka, ktorej sa musí pracne zbavovať počas nasledujúceho dňa.

Mňa počas sledovania silvestrovských ohňostrojov mi napadla otázka … Ak už si všetci medzi sebou prajeme veľa zdravia, tak čo všetko pre to spravíme? Aké konkrétne kroky podnikneme? Čo zmeníme oproti minulému roku?

Rozhodol som sa preto napísať tento krátky blog s pár typmi a konkrétnymi krokmi, aby neostalo len pri slovách, ale aj pri činoch.

Ako mať veľa zdravia v roku 2016?

1 Viac pohybu

 • Pohyb nám všetkým v dnešnej dobe chýba. To je fakt! Zaraď preto v novom roku viac pohybovej aktivity. Kombinuj silové aj vytrvalostné aktivity. Zbehni pravidelne niekam do posilňovne alebo behať. Využiť môžeš aj prechádzky v prírode niekde v lese. Nezabudni, že nestačí len v Januári, ale vytvor si z toho návyk a chodievaj pravidelne počas celého roka.

2 Zdravšia strava 

 • Áno, ak sa chceš cítiť lepšie a zdravšie, musíš sa aj lepšie stravovať. Skoncuj s fastfoodom, so spracovanými potravinami plnými jednoduchých cukrov, nepravidelným stravovaním a nekvalitnými potravinami. Do jedálnička prihoď viac zeleniny, mäsa, rýb, zdravých tukov a ovocia. Konzumuj základné potraviny bez zloženia a bez pridaných látok. Bude to jedna z najlepších investícií do tvojho zdravia. Ak nemáš prehľad o zdravej strave a o príprave receptov, tak si stiahni niektorú z týchto publikácií a nauč sa jesť zdravo a veľmi chutne.
vela zdravia

Odporúčam prečítať od Dušana Plichtu TOP 10 princípov životosprávy. Získaš ju na jeho stránke zadarmo.

 

banner-z-fitka-do-kuchyne-banner-rozmer-468-x-60px.jpg

Super tipy na zdravé jedlá nájdeš v knihe z Fitka do kuchyne 2, na ktorú chystám recenziu.

 

banner-468x60-936x120-.jpg

 

3 Pitný režim 

 • Základom tvojho pitného režimu pre viac zdravia v roku 2016 by mala byť VODA! Prestaň piť všetky osladené malinovky, džúsiky a iné vody plné cukrov, ktoré ti v budúcnosti môžu spôsobiť zdravotné problémy a budeš z nich len priberať a zhoršovať svoj zdravotný stav. Odporúčam naučiť sa piť cca 2 – 2,5 l vody denne. Sem tam, môžeš piť aj minerálky, ale nie príliš veľa. Hlavne žiadna Coca Cola a podobné …. 🙂

4 Spánok 

 • Dostatok spánku je základom nášho zdravia. Nie sme nočné tvory a nie sme prispôsobení na to, aby sme často ponocovali. Spánok pred polnocou je jeden z najdôležitejších faktorov. Samozrejme môžeš si nájsť svoj ideálny čas kedy pôjdeš spať. Ja sa snažím byť v posteli už medzi 21:00 – 21:30 a zaspať do 22:00. Ideálne je, ak máš v izbe trošku chladnejšie, vyvetrané a čo najväčšiu tmu.

5 Alkohol

 • Ako som spomínal v úvode, alkohol je pre ľudské telo odpadová látka. V určitom malom množste nie je alkohol škodlivý, ale pravidelné popíjanie počas piatkových nocí je z dlhodobého hľadiska veľmi negatívne. Či už z hľadiska spánku alebo zaťaženia organizmu pri filtrovaní alkoholu. Preto sa rozhodni ako často budeš piť. Raz za čas to nezaškodí, ale pravidelne určite neodporúčam. Vždy si polož otázku … „Pijeme“ naozaj na zdravie? Podľa mňa nie 🙂

 

Prajem Ti tento rok naozaj úprimne veľa ZDRAVIA a všetko dobré. Nech je tento rok lepším ako bol ten minulý. Dúfam, že ti tým pomôžem aj ja so svojim blogom.

Ak chceš dostávať pravidelne články na svoj email a byť zdravší, šupni sem svoj mail. Tiež budem rád, ak tento článok zozdieľaš so svojimi priateľmi 🙂

 

 

 

Michal Pataky
Tvorca Ultra tréningového systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Michal Pataky

 • Michal Pataky
  tvorca Ultra tréningového systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.

  Viac o mne nájdeš TU >>>

 • Kategórie blogu
 • Najviac čítate:
 • Zlepši svoje stravovanie pomocou nášho Ultrajedálničku – tvojej mapy zdravého stravovania
 • 7 TRANSFORMAČNÝCH DNÍ, vďaka ktorým začaneš páliť prebytočný tuk, budovať krajšiu postavu a meniť svoj doterajší životný štýl!
 • Vstúp ZADARMO do Výzvy 7 dní na 100% a počas najbližšieho týždňa získaj moje najlepšie know-how o strate tuku, zdravom stravovaní a vybudovaní perfektnej kondície. Klikni dole na tlačítko a vstúp ešte dnes.