Prečo nehrám Pokémon?

Áno, priznávam sa! Aj ja som si stiahol hru Pokémon GO.

Toľko na úvod, aby som priznal farbu a bol úprimný k sebe a zároveň aj k tebe. Dozvedel som sa o tom, že vznikla hra Pokémon pre mobil a údajne zaznamenala obrovský úspech. Či už medzi užívateľmi, ale aj vrámci hodnoty spoločnosti. Pár dní som vnímal, že sa niečo deje, že je tu nový pokeboom.

Po pár týždňoch som si appku stiahol, bol som predsa zvedavý, ako to vyzerá a ako to funguje. Zaujímalo ma, čo sa skrýva za takým obrovským úspechom. Appku som síce mal v mobile, ale nejako som ju nevyužíval a ani nespustil. Prvýkrát som si ju pustil až na dovolenke a skúsil som si ju zahrať. Po chvíli som chytil svojho prvého Bulbasaura!!! YEEEES!!!

Môj život sa zmenil doslova o 360°!!! Mal som svojho prvého pokémona!!! Toľký úspech v živote!

Po asi 10 minútach hrania som aplikáciu zatvoril a uvedomil som si, že radšej si budem úžívať prírodu a okolie Nízkych Tatier, ako čumieť do mobilu a hrať sa.

Tak som skončil s hraním pokémona a už som ho viac nepustil …

 

pokemon-1577762_1280

Na druhý deň som aplikáciu Pokémon GO z mobilu vymazal. Prečo?

Uvedomil som si totiž pár zásadných vecí.

Po prvé, ako ma hranie pokémona posunie bližšie k mojmu cieľu?

Po druhé, koľko času, ktorý by som mohol investovať do seba, mi zaberie hranie?

Po tretie, koľko hodín z rozvoja svojho podnikania by som stratil, ak by som si pravidelne púšťal aplikáciu?

Po štvrté, akú hodnotu vytvorím hraním tejto hry?

Po piate, ako inak a lepšie by som mohol investovať čas miesto čumenia do mobilu?

Po šieste, nebolo by rozumnejšie si radšej 30 min denne zacvičiť ako pokémonovať?

Po siedme, musím svoj čas investovať rozumne, pretože ho mám obmedzený a stále viac sa kráti, bude vhodné hrať hry?

Ak si jeden z tých, kto je závislý od tejto hry, skús si aj ty položiť niektorú z týchto otázok. Ja som si pri odpovedaní na ne totiž uvedomil, že „ísť s dobou“ a nechať sa ovplyvniť okolím tým, že prepadne novodobej mánii mi nič závratné neprinesie. Akurát tým stratím svoj drahocenný čas.

Čo som si uvedomil po odinštalovaní aplikácie?

Uvedomil som si, že miesto toho, aby som sa hral hry, tak radšej budem stúpať po pomyselných schodoch k mojim cieľom. Uvedomil som si, že miesto toho, aby som prepadol pokémánii sa budem radšej vzdelávať, čítať knihy, pozerať online kurzy, makať na sebe a svojej hodnote. Tiež som si uvedomil že radšej budem investovať čas do budovania svojej značky a rozvoju podnikanie, než do aktivity, ktorá neprinesie žiadnu hodnotu do budúcnosti pre mňa ani pre spoločnosť.

Uvedomil som si aj to, že miesto hrania hry a budovania svalovej disbalancie v oblasti ramena a krčnej chrbtice, si radšej pôjdem zacvičiť a spravím tak niečo pre svoje zdravie a svoju kondíciu. Pôjdem si radšej zacvičiť alebo zabehať, prípadne sa prejsť aj bez toho, aby som naháňal príšery a virtuálne ich chytal do svojho mobilu. Radšej pôjdem do lesa, kde možno uvidím nejakého reálneho živočícha, srnku alebo jeleňa, či vtákov a nebudem ich ani musieť chytiť, jednoducho sa nimi pokochám a pôjdem ďalej. Dokonca po nich ani nehodím pokéball!

Posledné, čo som si uvedomil je to, že to najcennejšie čo mám je čas. Čas keď raz investuješ, už sa ti nikdy nevráti. Ak investuješ peniaze a nevýjde ti niečo, tak ich vieš kedykoľvek zarobiť naspäť. Avšak čas zarobiť naspäť nevieš, nevieš ho nijako získať ak si ho už raz investoval/stratil.

Preto miesto toho, aby som hral Pokémon, tak podnikám, makám, cvičím, budujem hodnotu, vzdelávam sa, čítam, vytváram a produkujem.

Napríklad miesto toho, aby som posledný mesiac a celé leto trávil pokémonovaním, tak som makal na online kurze, ktorý je fakt mega. Naložil som do neho veľmi veľa know-how zo svojej praxe. Makal som na tom, aby som priniesol hodnotu a niečo pozitívne a hodnotné vytvoril a som rád, že sa mi to podarilo. Ak by som miesto toho hral Pokémony, tak by som sa nikam neposunul a nič nevytvoril.

Preto som sa rozhodol, že radšej „serem“ na hranie Pokémona a budem makať trikrát viac ako ostatní. Pretože, kým sa ostatný zabávajú a hrajú ja makám. A keď začnú makať oni, ja sa budem len zabávať. To je moja filozofia a tej sa držím.

Moja rada pre teba:

Investuj svoj čas do aktivít, ktoré prinesú hodnotu tebe alebo tvojmu okoliu. Vždy si dobre rozmysli do čoho sa pustíš a čo radšej vypustíš. Investovaný čas už nevieš vrátiť späť.

 

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre