Od Tatier k Dunaju, štafety behajú …

345

To je to magické číslo. Číslo, ktoré označuje dĺžku trate štafetového behu z Jasnej do Bratislavy. Prvého ročníku tohto behu som sa zúčastnil aj ja a neľutujem.

Bol to naozaj skvelý zážitok. Niečo úplne iné ako všetky ostatné preteky. Bol to pretek, ktorý ostane v pamäti asi každému účastníkovi, ktorý sa na to odhodlal. Únava, endorfíny, výkony na hranici možností a schopností každého z nás. Aj o tom bol tento non-stop beh.

Na začiatku mi to prišlo ako úplne v pohode. Veď čo je to, odbehnúť cca 30 km za dva dni? To sa dá bez problémov. Taktiež som počítal, že takmer 10 hodín na regeneráciu po 10 km behu by mohlo byť fajn. No mýlil som sa. Čas bol síce dosť dlhý avšak podmienky, v ktorých musí človek regenerovať zohráva tiež svoju rolu. Po dobehu sme sadli do auta a hneď sme vyrážali na ďalšiu odovzdávku tam sme počkali a hneď zase ďalej. A tak to išlo takmer 32 hodín.

To bol čas za koľko sme zvládli 345 km. 345 krásnych kilometrov naprieč Slovenskom. Cez obce a dedinky, cez kopce a lesy, ale aj nekonečné asfaltky. Ja osobne som bežal ako bežec číslo 4. Úseky v dĺžke 10,2 km, 9,3 km a 10,3 km v priemernom tempe cca 4:53 min/km. Možno rýchlo možno pomaly, ťažko povedať. No viem povedať, že bežať tretí úsek po dvoj hodinovom spánku v aute, ešte aj ráno nie je nič príjemné. Chcel som zrýchliť, no nešlo to. Hlava chcela, no nohy nešli. Bolo úžasné sledovať ako sa organizmus bráni všemožne proti preťaženiu. Napriek snahe som išiel od určitého momentu každý kilometer pomalšie a pomalšie. Cítil som ako sa mi skracuje krok, ako začínajú bolieť svaly a kulminuje únava – aj fyzická aj psychická. Keďže posledný úsek som bežal medzi dedinkami, kde som videl len asfaltku a polia s kukuricou, tak dostala zabrať aj psychika. No nevzdal som to.

Nevzdal to nikto z nášho tímu, v ktorom sa vytvorila skvelá partia.  A preto som na nás všetkých veľmi hrdý. V tomto behu je pre mňa víťazom každý, či už ako jednotlivec alebo ako tím, ktorý dobehol až do cieľa a zvládol toto náročné podujatie.

Bolo to naozaj výnimočné podujatie s dobrou organizáciu a s kopu skvelých zážitkov!

Teším sa zase o rok 🙂
Pripájam aj dáta z gps:
Úsek č. 1 – http://www.endomondo.com/workouts/232831432/1363490
Úsek č. 2 – http://www.endomondo.com/workouts/232831480/1363490
Úsek č. 3 – http://www.endomondo.com/workouts/232831520/1363490
Škoda, že som nemal so sebou aj športester, bolo by zaujímavé sledovať hodnoty PF. Taktiež by ma zaujímali hodnoty laktátu po dobehu jednotlivých úsekov. To snáď o ten rok teda 🙂
MP.

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre