Night Run 2013 a Tvrďák

Druhý a tretí Septembrový víkend patrili týmto dvom pretekom, na ktorých som sa zúčastnil v plnej (ne)forme 🙂


14. Septembra sa uskutočnil už piaty ročník nočného behu Bratislavou. Absolvoval som aj minulý ročník, ale musím uznať, že tento bol omnoho krajší. Naschval som použil slovo krajší a nie slovo lepší. Krajší bol hlavne z dôvodu opätovného prebehu cez tunel. Musím uznať, že tento ťah organizátorom naozaj vyšiel. Nasvietenie a farebnosť tunelu bola naozaj skvelá a veľmi sa mi to páčilo. Preto chválim zmenu trate.
Tento pretek sme si naozaj užili v ľahúčkom tempíčku bez naháňania sekúnd a minút.

Tvrďák bol už o niečom inom. Jednalo sa o prekážkový pretek na 5km s 15 nástrahami, ktoré číhali na každého jedného pretekára. Plazili sme sa v piesku, nosili pieskové vrecia, preskakovali lavičky, brodili sme sa vo vode a v blate,
lozili po blatových kopcoch,
behali, preskakovali seno, zase behali, lozili po štrkových pieskoch, a zase behali, podliezali sme rôzne veci, a zase sme sa brodili po krk vo vode a zase to blato. Lozili sme na kontajner a samozrejme z neho dole (kde som si pricvikol prst medzi lano a okraj), a zase do blata, ale tentokrát do hlbokého, nosili sme pneumatiky do kopca a opäť bežali, konečne už do cieľa.
Konečne sa mi podarilo niečo také absolvovať lebo Spartan race mi nevyšiel keď som bol prihlásený, ale zdravie je samozrejme prednejšie.
Podarilo sa mi obsadiť celkom slušné 31. miesto z vyše 700 pretekárov. Mám pocit, že v prekážkových behoch je pomerne svetla budúcnosť. Aspoň mňa to veľmi bavilo. Musím sa priznať, že som mal pred začiatkom drobné obavy, ale nakoniec som to v zdraví prežil, teda až na ten pricviknutý prst 🙂

MP

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre