Čo ma naučil Eric Worre?

Dostal som jedinečnú možnosť absolvovať trojdňový seminár s jedným z TOP svetových biznis speakrov, s Ericom Worre. Zvyčajne som váhavý typ a všetko si musím dobre rozmyslieť, ale v tomto prípade som takmer vôbec neváhal a od prvého momentu, odkedy som dostal túto možnosť, som bol rozhodnutý, že si ho nenechám uisť. A dobre som spravil …

 

Kto je Eric Worre?

Eric Worre, je biznismen, podnikateľ, expert na network marketing, milionár, coach, učiteľ, spisovateľ a neuveriteľne charizmatický a skúsený človek. Od prvého momentu keď prvýkrát vstúpil na pódium som vedel, že došiel líder a obrovská osobnosť, došiel človek s neuveriteľne veľkými a bohatými skúsenosťami, nie len z biznisu, ale aj zo života.

A presne tým aj začal. Začal svojimi skúsenosťami, hovoril o tom, čo robil a ako sa z bežného znudeného chlapca z malého mesta stal milionár a obrovská osobnosť. Jeho životný príbeh bol zaujímavý, tak ako asi každý príbeh úspešného človeka, ktorý niečo v živote dosiahol. Avšak oveľa zaujímavejšie boli jeho myšlienky a rady, ktoré nám všetkým (asi 7000 ľuďom) odovzdal.

Eric Worre

Na tomto trojdňovom seminári som si spravil viac ako 25 strán poznámok. To je pomaly viac ako za mesiac … alebo aj dva … na strednej škole. Rozhodol som sa, že na svoj blog musím napísať najdôležitejšie myšlienky, ktoré som si zapamätal a ktoré budem od teraz dodržiavať.  Tým si dávam verejný záväzok, ktorý ma bude oveľa viac motivovať, ako keby som si to povedal len tak v duchu. Okrem toho to napíšem už druhý krát. Prvýkrát do poznámok a teraz na svoj web. Aj o tom hovoril Eric Worre na svojom seminári 🙂

[su_quote]Ja nikdy neprehrám, buď zvíťazím alebo sa poučím. Eric Worre[/su_quote]

Jedna zo silných myšlienok bola o cieľoch v živote. Eric tvrdil, že tvoje ciele musia byť čo najväčšie alebo čo najvyššie. Inak budeš len priemerný človek, ktorý je pesimista. Eric definoval tri typy ľudí, pesimista, realista a vizionár. Ak budeš svoje ciele znižovať, tak sa z teba skôr, či neskôr stane pesimista a budeš tvrdiť: vidíš, hovoril som ti, že budú problémy, že sa to nedá.

Svoje ciele si musíš písať, aby začalo pracovať tvoje podvedomie. Musíš vo svojej mysli vidieť a predstavovať si, aké to bude keď dosiahneš svoj ciel. Ako to bude vyzerať? Čo sa bude diať? Aké pocity budeš mať a akú vôňu budeš cítiť? Len tak sa k tomu cieľu dopracuješ.

[su_quote]Ak máš silné dôvody, nájdeš spôsoby. Ak máš slabé dôvody nájdeš výhovorky. Eric Worre.[/su_quote]

Eric Worre

Eric Worre a vzdelávanie …

Úspešní ľudia sa stále vzdelávajú. Musíš počúvať zvukové nahrávky a čítať knihy, ktoré ťa niečo naučia. Skús sa napríklad každý deň zlepšiť o 0,3%. Za rok je to o 100%, za dva o 200% atď… za 6 rokov je to 3200%. Ale najdôležitejšie je si z toho vytvoriť zvyk a robiť to každý deň. Okrem toho by sme mali mať, na svoje osobné vzdelávanie a osobný rozvoj, vyhradený rozpočet. Či už mesačný alebo ročný. Tento rozpočet by sme si mali aspoň zdvojnásobiť, aby sme mohli čo najviac a čo najrýchlejšie rásť.

[su_quote]Z formálneho vzdelávania je len na živobitie. Eric Worre.[/su_quote]

Uč sa od najlepších a buď študentom výsledkov…

Aj to je jedna z myšlienok, s ktorými plne súhlasim. Musíme sa v živote inšpirovať ľudmi, ktorí sú špička a niečo dokázali. Či už sú to športovci, tréneri, podnikatelia alebo transformační coachovia. Berme si z úspešných príklad a aplikujme ich vedomosti a skúsenosti do našej praxe. Tak sa ľahko naučíme veľa nového a posunieme vpred.

Som rád, že aj ja som sa mohol učiť od jedného z najlepších. Tento seminár mi dal naozaj veľa a budem z neho ešte dlho čerpať inšpiráciu a vedomosti.

A čo ty? Už si absolvoval/a niekedy seminár s podobným človekom? Alebo by si len chcel/a absolvovať a posunúť sa vpred? Koľko by si bol/a ochotný/á investovať do trojdňového semináru so svetovým speakrom?  Napíš mi to do komentárov 🙂

Ja som investoval naozaj veľmi dobre a vôbec nie veľa za tie myšlienky, ktoré som dostal. Už sa teším, keď ho v máji opäť uvidím. Ideš so mnou? 🙂

Michal Pataky
Tvorca Ultra tréningového systému, ktorý pomáha ľuďom sa veľmi jednoducho dostať do formy, schudnúť a zlepšiť kondíciu. Mojim cieľom je inšpirovať 1 000 000 slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.
Komentáre
  1. Elena píše:

    Ahoj Michal, Tvoj článok je veľmi zaujímavý a užitočný, je skvelé
    stretnúť takého človeka, ktorý Ťa posunie vpred a dá Ti inšpiráciu a zmysel života.
    Ďakujem krásne za pozitívnu motiváciu:)))

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.