Čo ma naučil Eric Worre?

Dostal som jedinečnú možnosť absolvovať trojdňový seminár s jedným z TOP svetových biznis speakrov, s Ericom Worre. Zvyčajne som váhavý typ a všetko si musím dobre rozmyslieť, ale v tomto prípade som takmer vôbec neváhal a od prvého momentu, odkedy som dostal túto možnosť, som bol rozhodnutý, že si ho nenechám uisť. A dobre som spravil …

 

Kto je Eric Worre?

Eric Worre, je biznismen, podnikateľ, expert na network marketing, milionár, coach, učiteľ, spisovateľ a neuveriteľne charizmatický a skúsený človek. Od prvého momentu keď prvýkrát vstúpil na pódium som vedel, že došiel líder a obrovská osobnosť, došiel človek s neuveriteľne veľkými a bohatými skúsenosťami, nie len z biznisu, ale aj zo života.

A presne tým aj začal. Začal svojimi skúsenosťami, hovoril o tom, čo robil a ako sa z bežného znudeného chlapca z malého mesta stal milionár a obrovská osobnosť. Jeho životný príbeh bol zaujímavý, tak ako asi každý príbeh úspešného človeka, ktorý niečo v živote dosiahol. Avšak oveľa zaujímavejšie boli jeho myšlienky a rady, ktoré nám všetkým (asi 7000 ľuďom) odovzdal.

Eric Worre

Na tomto trojdňovom seminári som si spravil viac ako 25 strán poznámok. To je pomaly viac ako za mesiac … alebo aj dva … na strednej škole. Rozhodol som sa, že na svoj blog musím napísať najdôležitejšie myšlienky, ktoré som si zapamätal a ktoré budem od teraz dodržiavať.  Tým si dávam verejný záväzok, ktorý ma bude oveľa viac motivovať, ako keby som si to povedal len tak v duchu. Okrem toho to napíšem už druhý krát. Prvýkrát do poznámok a teraz na svoj web. Aj o tom hovoril Eric Worre na svojom seminári 🙂

[su_quote]Ja nikdy neprehrám, buď zvíťazím alebo sa poučím. Eric Worre[/su_quote]

Jedna zo silných myšlienok bola o cieľoch v živote. Eric tvrdil, že tvoje ciele musia byť čo najväčšie alebo čo najvyššie. Inak budeš len priemerný človek, ktorý je pesimista. Eric definoval tri typy ľudí, pesimista, realista a vizionár. Ak budeš svoje ciele znižovať, tak sa z teba skôr, či neskôr stane pesimista a budeš tvrdiť: vidíš, hovoril som ti, že budú problémy, že sa to nedá.

Svoje ciele si musíš písať, aby začalo pracovať tvoje podvedomie. Musíš vo svojej mysli vidieť a predstavovať si, aké to bude keď dosiahneš svoj ciel. Ako to bude vyzerať? Čo sa bude diať? Aké pocity budeš mať a akú vôňu budeš cítiť? Len tak sa k tomu cieľu dopracuješ.

[su_quote]Ak máš silné dôvody, nájdeš spôsoby. Ak máš slabé dôvody nájdeš výhovorky. Eric Worre.[/su_quote]

Eric Worre

Eric Worre a vzdelávanie …

Úspešní ľudia sa stále vzdelávajú. Musíš počúvať zvukové nahrávky a čítať knihy, ktoré ťa niečo naučia. Skús sa napríklad každý deň zlepšiť o 0,3%. Za rok je to o 100%, za dva o 200% atď… za 6 rokov je to 3200%. Ale najdôležitejšie je si z toho vytvoriť zvyk a robiť to každý deň. Okrem toho by sme mali mať, na svoje osobné vzdelávanie a osobný rozvoj, vyhradený rozpočet. Či už mesačný alebo ročný. Tento rozpočet by sme si mali aspoň zdvojnásobiť, aby sme mohli čo najviac a čo najrýchlejšie rásť.

[su_quote]Z formálneho vzdelávania je len na živobitie. Eric Worre.[/su_quote]

Uč sa od najlepších a buď študentom výsledkov…

Aj to je jedna z myšlienok, s ktorými plne súhlasim. Musíme sa v živote inšpirovať ľudmi, ktorí sú špička a niečo dokázali. Či už sú to športovci, tréneri, podnikatelia alebo transformační coachovia. Berme si z úspešných príklad a aplikujme ich vedomosti a skúsenosti do našej praxe. Tak sa ľahko naučíme veľa nového a posunieme vpred.

Som rád, že aj ja som sa mohol učiť od jedného z najlepších. Tento seminár mi dal naozaj veľa a budem z neho ešte dlho čerpať inšpiráciu a vedomosti.

A čo ty? Už si absolvoval/a niekedy seminár s podobným človekom? Alebo by si len chcel/a absolvovať a posunúť sa vpred? Koľko by si bol/a ochotný/á investovať do trojdňového semináru so svetovým speakrom?  Napíš mi to do komentárov 🙂

Ja som investoval naozaj veľmi dobre a vôbec nie veľa za tie myšlienky, ktoré som dostal. Už sa teším, keď ho v máji opäť uvidím. Ideš so mnou? 🙂

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

3 Komentáre
Najstaršie
Najnovšie Najhlasovanejšie
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Elena
Elena
3.12.2015 11:59

Ahoj Michal, Tvoj článok je veľmi zaujímavý a užitočný, je skvelé
stretnúť takého človeka, ktorý Ťa posunie vpred a dá Ti inšpiráciu a zmysel života.
Ďakujem krásne za pozitívnu motiváciu:)))

Michal
Michal
4.12.2015 13:33
Odpovedať  Elena

Rado sa stalo Elena 🙂

Ja som tiež dostal poriadnu dávku motivácie 🙂

Kristián
Kristián
23.5.2020 20:06

ahoj

bol som na Andim tu na Slovensku pred pár rokmi a viem ze nieco podobné ako si bol ti vraj stoji niekolko 1000 dolárov vraj ako vstupne na takého kouča.

pre nas co sme stredná trieda pracujuca je to velmi vela ak to je pravda….a Andi – ten nieco vie ale je viac obchodnik aj ked mozno ak by som siel na neho viac x mozno viac by mi to dalo