Absolvoval som KB5 Minimum.

Poznáte český KB5?

Zakladateľom je Pavel Macek, ktorý je absolventom známej Tsatsulinovej školy Strong First a špecializujú sa na kettlebell tréning. V rámci vzdelávania robia 5 kurzov a ja som absolvoval prvý z nich. Bolo to KB5 Minimum, kde sme preberali dve základné a mnou veľmi uznávané cvičenia. Konkrétne Turkish get up a Swing s kettlebellom.

Čo mi dal KB5 minimum?

Ako vždy, aj tento kurz mi niečo dal. Dozvedel som sa postup, akým učia swing vo Strong first a tiež postup akým učia spomínaný Get up. Musím uznať, že som pochytil pár fajn cvičení, ktoré určite budem používať pri svojich tréningoch. Páčila sa mi hlavne časť o TGU, kde som pochytil nové finty a doskilloval techniku. Priznám sa, že nie všetky kroky som robil a učil „dobre“. Aj keď, aj sami inštruktori potvrdili, že je viacero verzií, s ktorými sa dá pracovať. V prvej časti semináru o Swingu som nie celkom súhlasil so všetkým, čo tvrdili a robili inštruktori z KB5. Myslím, že tam by bol  priestor na väčšiu diskusiu, ako tú, ktorú sa nám podarilo na pár minút otvoriť. Išlo hlavne o pozíciu hlavy a neskôr aj môj pohľad na prevedie cvičenia pri častom probléme a to skrátené hamstringy (môj prípad).

Opäť som nadobudol nové informácie a „pričuchol“ k novej metodike cvičenia s KB.

Teraz mi už neostáva nič iné, len naskillovať TGU tak, aby som bol schopný ho vykonať s polovicou vlastnej hmotnosti 🙂

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre