10 000 m a 10 000 bežcov!


Základná štatistika z pražského behu, ktorý som absolvoval v sobotu 31. augusta. Pod záštitou Nike sa konal ďalší bežecký event s parádnou atmosférou v uliciach hlavného mesta Českej republiky.

Tak ako minulý ročník aj tento patril medzi vydarené podujatia. Najväčším lákadlom a zároveň aj mojim najväčším zážitkom bolo stretnutie a pár ladných bežeckých krokov vedl’a víťazky dvoch olypíjskych maratónov Pauly Redclifovej. Stretol som sa s ňou asi na treťom kilometri. Bolo super sledovať jej dokonalý bežecký krok, odraz zo špičky a naozaj dlhú letovú fázu.
Snažil som s ňou držať krok aspoň pár metrov popri Vltave, ale bolo to nad moje sily 🙂 tak som si iba ďalej analyzoval z mierneho úzadia jej uplatenie princípu plyometrie vo vytrvalostnom výkone.

Paula dokázala, že je úžasná športovkyňa, ale aj človek s vel’kým srdcom, ktorý si vie užiť beh s bežnými l’uďmi s úsmevom na tvári a tak sa stať inšpiráciou pre mnoho rekreačných športovcov.

Beh som si celkom užil aj napriek teplu a zhrošenému času z minulého roka. Zaostal som o cca 1 min a 15 s. Asi to bude tým, že tento rok iba pretekám a málo trénujem 🙂

MP

Komentáre
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre